Main Menu

Explore More

Logo Image
Hebrew Language Learning banner photo

ברוכים הבאים לבית הספר וורניק

בבית הספר וורניק אנו נותנים תשומת לב מיוחדת למשפחות ישראליות, אשר מחפשות לשלב לימודים אקדמאיים ברמה הגבוהה ביותר יחד עם לימודי עברית ומסורת יהודית.

משפחות ישראליות ימצאו ארבעה יסודות שאנו מדגישים:

עברית בסימן טוב

"אם נחזור לישראל בקרוב חשוב לנו שלילדים לא ייפתח פער בעברית, ואם נשאר לגור בארצות הברית חשוב לנו שתהיה להם את השפה בכדי לשמר את הקשר לישראל"

החל מגן חובה ועד לסיום בית הספר כל התלמידים לומדים עברית מדי יום.

דגש מיוחד מושם על לימוד עברית לתלמידים המגיעים מבתים דוברי עברית, וזאת באמצעות התוכנית "עברית לדוברי עברית". זו תוכנית המבוססת על תוכנית הלימודים של משרד החינוך בישראל, אך מותאמת לילדים החיים מחוץ לישראל.

בכיתות א' עד ד' אנו שמים דגש על לימוד האותיות, ניקוד, כתיבת משפטים והבנת הנקרא.

מכיתה ה' ואילך הדגש מושם על הבנת טקסטים מורכבים וכתיבת חיבורים.

המורות המלמדות תוכנית זו גדלו, התחנכו והשתלמו בישראל.

מסורת יהודית

"בישראל הילדים שלנו למדו על וספגו את המסורת מסביבתם הקרובה: בית הספר, משפחה וטלויזיה. היה ברור לנו שכאשר נעבור לארצות הברית נצטרך להשקיע בעצמנו בשימור הזיקה למסורת, מפני שלמרות שאיננו דתיים, חשוב לנו לשמר להם את הזיקה היהודית"

במסגרת לימודי היהדות מנחיל בית הספר לתלמידים חינוך יהודי פלורליסטי המותאם למשפחות חילוניות, מסורתיות ודתיות. התלמידים לומדים על ההיסטוריה של עם ישראל, חגי ישראל, סיפורי התנ"ך וערכים יהודיים. בבית הספר ישנן משפחות בעלות גישות שונות לזהותן היהודית, לרבות משפחות חילוניות, משפחות רפורמיות, ומשפחות אורתודוקסיות. בית הספר מכיל את כולן בברכה.

קהילה ישראלית ואמריקאית-יהודית

"רצינו להקל לילדים ולנו את המעבר לסביבה ולמדינה חדשה על ידי קליטה בקהילה מקבלת ואינטימית"

בין אם אתם מעוניינים לפתח קשרים עם משפחות ישראליות אחרות ובין אם אתם רוצים ליצור קשרים עם משפחות יהודיות-אמריקאיות, בית ספרנו מהווה מקום מפגש לקהילה חמה, אשר שמה דגש על התנדבות, חברות ועזרה הדדית.

על מנת לחזק את הקשרים בין חברי הקהילה נערכים אירועים מחוץ לשעות הפעילות הרגילות של בית הספר, כדוגמת ציון חגים, ארוחות שישי משותפות ועוד.

על מנת לחזק את הקשרים בין בית הספר לקהילה שמחוצה לו, מקיים בית הספר את הפרויקט הייעודי "תיקון עולם". בפרויקט זה משתתפים כל תלמידי בית הספר והפעילות בו מותאמת לגיל הילדים ולרמת הבנתם. כך, למשל, תלמידי כיתות א' לומדים על כיבוד אנשים מבוגרים, בכיתות ד' מתקיים פרויקט שימור הסביבה ותלמידי כיתות ו' עוזרים לתלמידים עם מוגבלויות לימודיות.

קשר חם עם ישראל

לבית הספר זיקה ישירה והדוקה עם מדינת ישראל, החל ממורים ישראלים, דרך לימוד רציף של ההסטוריה של מדינת ישראל וכלה בשיתוף הילדים, כעניין של שיגרה, בנעשה בישראל.

בית ספרנו מקיים קשרי אחווה הדוקים עם בית הספר הריאלי העברי בחיפה. לתלמידים תוכניות לימודים משותפות והם נמצאים בקשר עם חבריהם הישראלים דרך האינטרנט. מדי שנה מבקרות משלחות תלמידים ומורים מישראל בבית ספרנו ותלמידי כתה ח' של בית ספרנו מבקרים בישראל ומתארחים אצל משפחות בית הספר הריאלי.

 
 

אודות בית ספרנו

וורניק הוא בית ספר פרטי, בו מספר התלמידים בכיתה קטן וכל ילד זוכה לתשומת לב מיוחדת. יום הלימודים מסתיים מדי יום בשעה 15:30 , להבדיל מבתי ספר ציבוריים בהם יום הלימודים מסתיים מוקדם יותר. בית הספר ממוקם במתחם של ה-NPJCC
(North Peninsula Jewish Community Center), שהינו מרכז קהילתי לתושבי האזור, בו ממוקמים גם גן ילדים (לגילאי שנתיים עד חמש) ומרכז ספורט. לבית הספר מגיעות משפחות מכל איזור ה-bay area.

בכל תחומי הלימוד בבית הספר מושם דגש מיוחד על חשיבה ביקורתית, פיתוח כישורי מנהיגות ומודעות סביבתית.

בית הספר מעניק מלגות לסיוע במימון שכר הלימוד על בסיס נזקקות כלכלית (הקליקו כאן לקבלת פרטים נוספים).

אם אתם מעוניינים לקבל מידע נוסף על בית הספר או לערוך סיור הכרות, נשמח לשתף אתכם וגם לקשר ביניכם ובין משפחות ישראליות מבית ספרנו.

 

לפרטים נוספים הקליקו כאן / שילחו לנו אימייל ל-admissions@wornickjds.org